Základní a mateřská škola Kamýk nad Vltavou

Kamýk nad Vltavou 141
262 63 Kamýk nad Vltavou
e-mail: skola@zsmskamyknv.cz
ID datové schránky: w52mbqk
ZŠ – Kamýk nad Vltavou 141
tel.: +420 731 411 924
MŠ – Kamýk nad Vltavou 163
tel.: +420 318 677 114

Evropský den hudby 2024

Naše škola se zapojila do evropského projektu Evropský den hudby, ale hudbě jsme věnovali rovnou celý týden. Hudbu jsme „propašovali“ téměř do všech předmětů. Podívali jsme se na ni z fyzikálního hlediska, žáci vyráběli netradiční hudební nástroje, kreslili a malovali při hudbě, v angličtině jsme zpívali, v českém jazyce jsme rozebírali hudbu, s míči jsme procvičovali rytmus atd., atd.

Při celodenním projektu jsme se oblékli „do gala“ a procházeli různá stanoviště, kde jsme zpívali, tančili, vytvářeli digitální hudbu, relaxovali a hráli na hudební nástroje. Velké poděkování patří Zbyšku Milanovskému, Jakubu Ženíškovi a Janu Chvalníkovi, kteří si udělali čas, aby nám zahráli na elektrickou kytaru, basu a akordeon. Také děkujeme žákyním a žákům VIII. a IX. třídy, kteří se významně podíleli na hladkém průběhu celého dne. Součástí dne byly i dva koncerty – jeden školní a druhý pro veřejnost. Celou akci jsme zakončili v pátek 15.3.2024, kdy se VIII. a IX. třída online propojila s dalšími školami z různých evropských zemí a společně jsme si zazpívali píseň „Together“. Hudba má blahodárný vliv nejen pro naše tělo, ale i pro náš mozek i duši – a tak zpívejme, tančeme a hrajme na hudební nástroje – je to zdravé!

Kalendář akcí