Evropský den hudby

Naše škola se zapojila do mezinárodní akce „Evropský den hudby“. Na jeden den se celá škola proměnila na hudební školu, kde se namísto klasických předmětů vyučovala „Hudba“. Třídy se proměnily na stanoviště bubnování, strunných nástrojů, klávesových nástrojů,  zpěvu a dechových nástrojů,  boomwhackers, tance a relaxace. Žáci si zde vyzkoušeli různé aktivity, hráli na hudební nástroje a dozvěděli se, jaký blahodárný vliv má hudba na naše tělo i duši. Průvodci na stanovištích byli starší žáci. Ti se naučili i část národního salónního tance Česká beseda. Součástí dne byl žákovský koncert, kde vystoupili žáci „studující hudbu“ na základních uměleckých školách v Sedlčanech a na Dobříši (pobočka v Kamýku nad Vltavou). Odpoledne do školy zavítali rodiče na Den otevřených dveří. Po koncertě si se svými dětmi také prošli naše hudební dílničky. Další den se pak VII. třída „on-line“ propojila s dalšími školami nejen v České republice, ale i se školami z různých evropských zemí, sladili jsme se jedné tóniny při zpěvu společné písně „Together“, prohlédli si virtuální výstavu výtvarných děl s námětem hudby a sledovali jsme videa ostatních škol s tématikou „Music in Me“. Říká se „Co Čech, to muzikant“ a my se budeme snažit, aby toto rčení platilo i nadále!

Janka Kociánová, fotografie T. Postawa, M. Vítová, video P. Valchář