Exkurze 9. třídy do Plzně

Žákům 9. třídy již zbývalo jenom několik dní do konce školního roku a do ukončení školní docházky, když se vydali v pondělí 27.6.2022 na exkurzi do Plzně. Cílem bylo navštívit Velkou synagogu, světoznámou firmu Plzeňský Prazdroj a obchodní centrum Olympia. Nakonec se do časového plánu výletu vešla ještě návštěva katedrály sv. Bartoloměje na plzeňském náměstí.

Prohlídka Velké synagogy probíhala se zajímavým výkladem průvodkyně a jedná se o pátou největší synagogu na světě.

Návštěva věže katedrály sv. Bartoloměje sice skýtala krásný výhled na Plzeň, ale cesta nahoru a dolů byla opravdu dobrodružná.

V Plzeňském Prazdroji bylo nejzajímavější vidět původní sklepy, které byly ručně vysekány v pískovci a to až 20 metrů pod povrchem země. Vlivem toho je v těchto prostorách stálá teplota okolo 7°C.

Celodenní akci jsme zakončili odpoledne návštěvou obchodního centra Olympia.