Informace k otevření ZŠ

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že byl již vydán dlouho očekávaný pokyn MŠMT k ochraně zdraví a provozu základních škol v období do konce školního roku 2019/2020, žádám vás všechny touto cestou, abyste se s tímto dokumentem seznámili a dali prosím do 12. 5. 2020 (nejpozdější možný termín vyjádření zájmu o docházku do školy je 18. 5. 2020) třídním učitelům na emailovou adresu vědět, že jste s tímto srozuměni a zda vaše dítě nastoupí 25. 5. 2020 do školy nebo nenastoupí. Zároveň žádám, abyste dali třídním učitelům vědět, zda bude vaše dítě chodit na oběd, a také zda se účastní odpoledních vzdělávacích aktivit. V případě nástupu do školy, prosím o potvrzení čestného prohlášení (viz příloha níže).

Třídní učitelé vás budou do konce týdne kontaktovat.

Konzultační dny zaměřené na přípravu žáků z devátého ročníku na přijímací zkoušky budou probíhat každé pondělí, středu a pátek od 10,00 do 12,00 hodin se zajištěním všech pokynů dle MŠMT. Do doby uskutečnění přijímacího řízení ke střednímu vzdělávání bude vzdělávání 9. ročníku v tomto režimu. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy v případě 9. ročníku do 7. 5. 2020.

Žákovské skupiny od 25. 5. 2020 budou v případě možnosti vytvořeny ze žáků každé kmenové třídy, ideálně s třídní paní učitelkou. Nebude se jednat o klasickou výuku, se žáky se bude procvičovat učivo, které nebude hodnoceno sumativně, ale především formativně, tj. žákům bude dávána slovní zpětná vazba s možností najít správné řešení. Žáci, kteří nebudou fyzicky docházet do školy, budou nadále vzděláváni jako dosud (distanční výuka dle nastavených pravidel). Dopolední aktivity budou probíhat od 7,30 každý pracovní den v týdnu s časovým posunem o cca 10 minut po jednotlivých ročnících 4 vyučovací hodiny. Organizační pokyny budou ještě upřesněny. Zájmové odpolední činnosti budou probíhat do 16,00 hodin.

Děkujeme moc za dosavadní spolupráci, pochopení a vaši vstřícnost.

Radek Behenský, ředitel školy

Přílohy: