Rozsvícení stromečku

Také v naší mateřské školce jsme advent zahájili rozsvícením vánočního stromečku. A že přemluvit takový stromeček, aby se rozsvítil, není žádná sranda, o tom svědčí velké přípravy, které tomu předcházely. Nejprve jsme totiž dopoledne s dětmi nacvičili, jak bude celá akce vypadat, kde budou stát a zpívat. Večer jsme pak naše dopolední snažení zúročili, a když padla tma, nastoupili jsme před ozdobený stromeček a jali se ho prosit, aby se rozsvítil. Byl pěkně tvrdohlavý a tak jsme prosili a prosili, až na třetí prosbu stromeček konečně rozblikal svá světélka. Poté jsme se všichni přesunuli na Obecní úřad. Tam bylo místními hasiči připravené občerstvení, do kterého jsme se za zpěvu Vánočních koled s chutí pustili.